Одинокі матері потребують державної підтримки

Незважаючи на спад економіки внаслідок пандемії короновірусу, зменшення доходів населення, масові звільнення та ускладнення з пошуку роботи, отримання допомоги одиноким матерям на виховання дітей в Україні ускладнено. Визначальною умовою надання або відмови у допомозі є факт працевлаштування. Але, навіть при працевлаштуванні, одинока матір може цю допомогу не отримати.

За словами депутатки Чернігівської обласної ради Ірини Грозенко, вже майже рік діють нові правила отримання допомоги одиноким матерям (постанова уряду № 632 від 1), які значно ускладнили оформлення такої допомоги, розмір якої і так перебуває на надзвичайно низькому рівні.

У разі відсутності працевлаштування або перебування на обліку у центрі зайнятості за останні 6 місяців хоч одного з членів родини допомога одинокій матері не надається. Офіційно в Україні нині налічується близько 195 тисяч самотніх матерів, які отримують соціальні виплати від держави. Середній розмір таких виплат – 2 500 грн.

«Як відомо, працевлаштуватися одинокій матері з дитиною дуже складно, адже роботодавець, в більшості випадків, зважає на можливі лікарняні з догляду за дитиною, через це – відсутність на робочому місці. Якщо одинокій матері і пощастить працевлаштуватися на мінімальну заробітну плату (6000 гривень), то і в такому випадку вона може допомогу не отримати. Головним мотивом свого рішення урядовці вважають, що багато хто з мам не реєструє шлюб заради збереження цієї фінансової допомоги, хоча й живуть із батьком дитини», – зазначає Ірина Грозенко.

Крім цього, якщо одинока матір виховує одну дитину 7 років, отримує мінімальну заробітну плату, то їй у наданні допомоги буде відмовлено. Адже, за формулою розрахунку, 6000 ділиться на двох і отримуємо дохід 3000 грн на кожного члена родини. Мінімальний прожитковий мінімум дорослої працездатної людини складається 2481 грн. на місяць, дитини цього віку 2618 грн. Таким чином, мінімальна заробітна плата виходить більшою аніж прожитковий мінімум.

«Захист і підтримка материнства – це основа соціальної політики держави. Фактично держава відмовляє у допомозі цій категорії громадян, що сприяє трудовій міграції й еміграції жінок», — вказує депутатка облради. —Тож ми будемо вимагати від уряду, по-перше, переглянути свою постанову №632 та спростити умови отримання допомоги одиноким матерям. По-друге, влада має впровадити комплексну державну підтримку соціального захисту сімей з дітьми, забезпечення охорони материнства і дитинства, що дозволить подолати демографічну кризу в Україні.

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте